„A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) vezetése ezekkel az elismerésekkel háláját fejezi ki mindazoknak, akik kiemelkedő színvonalú munkájukkal hozzájárultak az egyetem és a közösség érdekeihez, és Klebelsberg mintájára példává is válhatnak mindannyiunk számára” – jelentette ki Deli Gergely rektor az NKE-n, április 22-én megtartott ünnepségen. Az eseményen 41 egyetemi elismerést és címet adtak át.
„Nemcsak azért gyűltünk össze, hogy okleveleket adjunk át, hanem azért is, hogy ünnepeljük és méltassuk azokat, akik kiváló munkájukkal, elkötelezettségükkel és példamutatásukkal nagyban hozzájárultak az egyetem küldetésének beteljesítéséhez” – fogalmazott köszöntőjében Deli Gergely. Az NKE rektora kifejtette: az intézmény küldetése az, hogy olyan szakembereket képezzen, akik a közigazgatás, a honvédelem, a rendvédelem, a víztudomány, valamint az idei év szeptemberétől kezdve a pedagógia területén felkészülten és elkötelezetten látják el feladatukat a közjó szolgálatában. Emlékeztetett: 2025-öt a Magyar Országgyűlés Klebelsberg Kuno-emlékévvé nyilvánította, így a politikus munkásságára példaként tekinthetünk.
„Ő volt az, aki felismerte: a tudásba, az oktatásba és a közszolgálati nevelésbe fektetett energia a jövő záloga” – emelte ki. Úgy fogalmazott: Klebelsberg tudta és hirdette, hogy az oktatás és a közművelődés a társadalom legmélyebb rétegeit is képes felemelni, ezáltal lehet a nemzet tartósan erős.
„E gondolatiság hozzájárult a Ludovika Akadémia újraszervezéséhez, valamint a katonai képzés polgári felsőoktatással egyenértékűvé tételéhez is” – hangsúlyozta a rektor, aki szerint a korábbi vallás- és közoktatási miniszter munkássága rámutat arra a múltban, hogy miért is érdemes küzdeni továbbra is a jelenben és a jövőben.
„Az egyetemi kitüntetések átadása szintén a múltbeli tettek elismerését jelenti, ugyanakkor a jövőbe vetett bizalmat is kifejezi” – jelentette ki Deli Gergely. Az NKE vezetése ezekkel az elismerésekkel háláját fejezi ki mindazoknak, akik kiemelkedő színvonalú munkájukkal hozzájárultak az egyetem és a közösség érdekeihez, és Klebelsberg mintájára példává is válhatnak mindannyiunk számára – tette hozzá.
„A közszolgálatban dolgozni, tanítani, kutatni és példaképként állni nemcsak kiváltság, hanem felelősség is” – mutatott rá.
Az ünnepségen Rektori Dicséretben részesült Szabóné Török Karolina, Cserti Karolina, Méhes Patrícia, Felföldi Péter, Bogárdi János József, Dobos Erzsébet és Telek-Huszár Borbála. Rektori Elismerő Oklevelet vehetett át Zakariás Kinga Rita, Annus Márk őrnagy, Szerdahelyi Zoltán és Szöllősiné Cseh Mariann. A Rektori Kitüntető Oklevelek bronz fokozatát érdemelte ki Inzsöl Kata, Engi Zsuzsanna, Csuhainé Boros Ildikó, Kristóf-Szabó Lilla és Orbán Endre. A Rektori Kitüntető Oklevelek ezüst fokozatát kapta Gyovai Barbara, Barta Bettina, Velikovszki Andrea Judit és Darabos Dávid. A Rektori Kitüntető Oklevelek arany fokozatában részesült Rapcsokné Juhász Krisztina, Boda Boglárka és Ambrusz József tűzoltó ezredes. A Rektori Kitüntető Oklevelek platina fokozatát Árvainé Vida Gabriella, a Rektori Kitüntető Oklevelek gyémánt fokozatát pedig Fehér József és Buzsik Zsolt vehette át.
Címzetes Oktatói címet ítéltek oda Horváth Miklósnak, Címzetes Egyetemi Docensi címet Lovászy László Gábornak, Bárdos Szabolcs nemzetbiztonsági vezérőrnagynak, Hablicsek Nikoletta rendőr ezredesnek és Tarcsa Csaba rendőr vezérőrnagynak, Címzetes Egyetemi Tanári címet Szelei Ildikó nyugállományú alezredesnek.
Közszolgálati Egyetemi Tanári címet érdemelt ki Gyurcsík Iván és Hende Csaba. Egyetemért Emlékéremet kapott Nyikos Györgyi Gizella, az NKE Aranyérmét pedig Koller Boglárka, Kiss Dávid, Barabás Andrea Tünde és Feketéné Török Róza vehette át. Professor Emeritus cím birtokosa lehet ezentúl Sallai János nyugállományú rendőr ezredes.
A honvédelmi miniszter döntése alapján a Honvédelemért Kitüntető cím III. fokozatát vette át Czermann János helyettes államtitkártól Korim Balázs, az NKE főtitkára.
A jelenlévők a Budapest Helyőrség Zenekar Szaxofon kvartett művészeinek előadását hallgathatták meg.
Az ünnepség után elmondott pohárköszöntőjében Szegedi László oktatási rektorhelyettes arról beszélt, hogy minden elismerés és díj mögött ott rejlik a hivatástudat, a szakmai elkötelezettség, az értékvállalás és az a munka, amely sokszor a háttérben járul hozzá a közösség formálásához.
„Az elismerések méltó visszajelzést jelentenek az egyén és az egyetemi közösség számára, emellett példaként tekinthetünk ezekre, mert megerősít bennünket abban, hogy érdemes a legjobbra törekedni, közösen gondolkodni és építkezni egyetemünk céljainak megvalósítása érdekében” – fejtette ki Szegedi László hangsúlyozva: ezzel hozzájárulhatunk az NKE küldetésének eléréséhez és az intézmény hírnevének öregbítéséhez. Hozzátette: hisz abban, hogy az NKE nemcsak egy munkahely, hanem egy közös értékvállalás mentén szerveződő közösség. Úgy fogalmazott: az egyetem munkatársai az oktatással, a kutatással és a neveléssel minden nap hozzájárulnak egy olyan jövő építéséhez, amelyben értékként tekintenek az egymásért és a közösségért történő felelősségvállalásra, a szakmai hitelességre, illetve a közösség szolgálatára.
Szöveg: Szabó Réka Zsuzsanna
Fotó: Szilágyi Dénes
Forrás: Nemzeti Közszolgálati Egyetem