Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2023/2024. tanévi záró konferenciáját május 22-én rendezték meg az NKE-n. Az évről évre egyre több hallgatót és fiatal kutatót vonzó pályázati program zárókonferenciáját hetedik alkalommal tartották, amelyen az öt, tíz, valamint tizenkét hónapon át tartó kutatások eredményeit mutatták be az ösztöndíjasok.
Az ünnepélyes megnyitón Kiss Dávid, az ÚNKP intézményi koordinátora elmondta, hogy az idei év is kimagasló eredményeket hozott és sokan vannak, akik a Program részeként végzett kutatásaikkal bizonyították elhivatottságukat a tudomány és a köz szolgálata iránt.
Beszédében kiemelte, hogy a pályázók kutatási eredményei elismerésre méltók, hiszen nemcsak a bekerülés terén mutatkoznak kimagaslónak az eredmények, hanem az pályázati időszak során elért eredménytermékek számában és minőségében is. A program keretében tizenkettő tudományágban folytak a kutatások, és több mint negyven tudományos publikáció és Intézményi Tudományos Diákköri Konferencia dolgozat készült. Az eredmények elismerése mellett bátorította a pályázókat arra, hogy tudományos életútjukat továbbra is műveljék, ápolják, és reményeit fejezte ki a fiatal generáció felé, hogy évek elteltével majd Egyetemünk oktatóinak, kutatóinak soraiban köszöntheti őket.
A zárókonferencián nyolc szekcióban zajlott a tudományos munka, ahol összesen ötven előadás hangzott el. A tudományos tanácskozáson külön-külön mutatták be eredményeiket az alap- és mesterképzésben részt vevő, valamint a doktoranduszhallgatók, a Tudománnyal fel! kategóriába tartozó doktorvárományosok és posztdoktorok, valamint a Bolyai+ fiatal kutatói.
A Programban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ötvenegy hallgatója nyert el támogatást és kezdhette meg kutatásait az idei tanévben. A száztizenhét érvényes pályázat közül a nyertesek összesen több mint 75 millió forintnyi összegű támogatásban részesültek a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalon keresztül a Kulturális és Innovációs Minisztériumnak köszönhetően.
Dr. Teknős László tűzoltó őrnagy, a Katasztrófavédelmi Intézet adjunktusa pályázatában vizsgálta az Európai Unió humanitárius és polgári védelmi segítségnyújtási kapacitásait a COVID-19 járvány és az orosz-ukrán konfliktus kezelése kapcsán. A pályázatának témavezetője Dr. Varga Réka, egyetmi docens asszony, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar dékánja volt.
Szöveg: Szathmáry Zsófia
Fotó: Szilágyi Dénes
Forrás: Nemzeti Közszolgálati Egyetem