Berlini nemzetközi konferencián vettek részt a KVI oktatói

2023. március 29-30-án került megrendezésre Berlinben a Society of Fire Protection Engineers (SFPE) European Conference & Expo on Fire Safety Engineering című nemzetközi tudományos konferencia. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézetét Dr. Érces Gergő tű. őrnagy, egyetemi adjunktus és Dr. Rácz Sándor tű. őrnagy, egyetemi adjunktus képviselte a rendezvényen.

A két napos nemzetközi konferencián az Amerikai Egyesült Államoktól, Európa számos országán át egészen a távol keletig több százan képviseltették magukat a résztvevők a helyszínen és online is. Dr. Érces Gergő eddigi kutatása kapott meghívást a konferenciára, ahol a kutató „Network Science in Fire Safety Engineering” címmel tartott előadást a poszter szekcióban, amelyet nagy érdeklődés övezett. A Katasztrófavédelmi Intézet kutatóinak sikerült több szakmai konzultációt folytatni a konferencián résztvevőkkel, az SFPE vezetőivel, amelyek jól hasznosíthatóak az intézet tűzvédelmi mérnöki képzésében.