Fókuszban a gyógyszeripari nagyvállalat munkavédelme

2023. március 16-án a „Veszélyes anyagokkal foglalkozó üzem munkavédelmének” témájában Markovics Petra egészségügyi és biztonsági mérnök tartott szakmailag és tudományos szempontból is tartalmas előadást a Katasztrófavédelmi Szakkollégium tagjai részére. Az interaktív előadás a Richter Gedeon Nyrt. munkavédelmének és számos szaktevékenységének bemutatására összepontosított.

Az előadás során az előadó betekintést nyújtott a cég kialakulásának, valamint a gyógyszergyártás történetébe és bemutatta a gyártás során felmerülő veszélyeztető hatásokat illetve az egyes felhasznált veszélyes anyagokat. A hallgatók megismerhették a Richter Gedeon Nyrt. jelenlegi szervezeti felépítését az egyes kihelyezett üzemrészek tekintetében valamint a gyár bővítésének kritériumait. Az előadó kitért a gyártás során alkalmazott biztonsági protokollokba az egyes veszélyeztető hatások ellen, valamit zárásképpen a munkahelyi és munkabalesetek okait, típusait vette górcső alá. Az előadáson részt vett a Rendvédelmi Tagozat katasztrófavédelem alapszakon tanuló tisztjelöltjeiért felelős kiképzője is.