A Nemzeti Közszolgálat Egyetem RTK Katasztrófavédelmi Intézetének tizenkét hallgatója október 03-án kezdte meg a központi szervezésű tisztjelölti vizsga első szakaszát, amely a negyvenórás tűzoltó tanfolyammal indult a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ szervezésében.
Az október 07-án végződött tanfolyam azon túl, hogy fizikai és szellemi erőpróbát jelentett, valódi csapattá is kovácsolta a hallgatókat. A diákok szakmai mentora, Kirov Attila tű. alezredes, a Katasztrófavédelmi Oktatási Központ Tűzoltási és Mentési Szakcsoportjának vezetője volt. Az alezredes értékelése szerint a fiatalok feladatokhoz való hozzáállása, alakiságuk és fegyelmezettségük példamutató volt, kifejezetten aktívan érdeklődtek a tűzoltók tevékenysége iránt. Ebben az is motiválta őket, hogy a gyakorlatok során különleges élethelyzetekből adódó feladatokat teljesíthettek.
Az egész hetes képzés keretében Szirmai István tű. őrnagy és Racskó Kristóf tű. százados oktatók iránymutatásai mellett a hallgatók megismerkedtek az alapvető tűzoltói feladatok ellátásához szükséges elméleti és gyakorlati szakmai anyagokkal, így különösen az égéselméleti, szervezeti, tűzoltási és műszaki mentési szerelési ismereteiket tudták a gyakorlatban is alkalmazni.
A tanfolyamot lezáró vizsgán a hallgatók elméleti és gyakorlati feladatok elvégzésével bizonyíthatták, hogy megfelelnek az alapkövetelményeknek. Alapvetően jeles és jó eredménnyel zárult vizsgaeredmények alapján a tűzoltó tisztjelöltek megkezdhetik felsőfokú tanulmányaikat és folytathatják felkészülésüket a tisztjelölti vizsgára.
A tanfolyam zárásaként a végzettek tanúsítványt vehettek át. A tanúsítványok átadásán a Katasztrófavédelmi Intézet részéről Dr. Ambrusz József tű. ezredes, egyetemi docens, a Katasztrófavédelmi Műveleti Tanszék tanszékvezetője vett részt. A tanszékvezető megköszönte az oktatóknak a felkészítő munkát és gratulált a sikeres vizsgát tett hallgatóknak.
Dr. Vass Gyula tű. ezredes, a NKE RTK Katasztrófavédelmi Intézet intézetvezetője a tanfolyammal kapcsolatosan elmondta, hogy szakirányoktól függetlenül elengedhetetlen a tűzoltói alapképzettség megszerzése a hallgatók képzésében, amelynek keretében olyan ismereteket sajátítanak el, melyek birtokában képesek tűzoltási és műszaki mentési feladatok végrehajtására.
Fotó: Molnár Máté László KOK