Zsolnai nemzetközi konferencián vettek részt a KVI oktatói

2022. május 18-19-én került megrendezésre a Zsolnai Egyetemen a „Crisis situations solution in specific environment” című nemzetközi tudományos konferencia.

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézetét Dr. habil. Restás Ágoston nyá. mk. tű. alezredes, egyetemi docens, Kirovné Dr. Rácz Réka tű. őrnagy, egyetemi adjunktus és Almási Csaba tű. őrnagy, egyetemi tanársegéd képviselte a rendezvényen.

A két napos konferencián szlovák, cseh, lengyel és magyar résztvevők tartottak előadást kutatási eredményeikről, munkájukról.

A különböző szakterületekhez kapcsolódó prezentációkat három szekcióban, a kríziskezelés, a biztonsági kihívások és a beavatkozási módszerek témakörben hallgathatták a konferencia résztvevői.

Dr. Restás Ágoston „Some experiences of drones usage managing COVID-19 pandemic”, Almási Csaba pedig „ Security planning in transport of dangerous goods by road in Hungary” címmel tartott előadást, melyeket nagy érdeklődés övezett.

A Katasztrófavédelmi Intézet delegációjának sikerült több szakmai konzultációt folytatni a konferencián résztvevőkkel. A szlovák partnerrel pedig megerősítésre került az intézet több évre visszatekintő nemzetközi szakmai és tudományos együttműködése.