MEGEMLÉKEZÉS Professzor emeritus Halász László ny. ezredesről

Mély fájdalommal és együttérzéssel tudatjuk, hogy hogy életének 81. évében elhunyt Halász László nyá. ezredes, professzor emeritus, az MTA doktora.

Halász László 1941. április 30-án született Budapesten, tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Karán folytatta, 1964-ben szerzett Vegyészmérnöki diplomát, majd 1977-ben Környezetvédelmi szakmérnöki végzettséget. Első, műszaki doktori értekezését 1968-ban védte meg a BME-n. 1976-ban a kémia tudomány kandidátusa, 1991-ben a kémia és hadtudomány doktora címeket szerzett. 1964-től dolgozott a Magyar Néphadseregben, először a Vegyivédelmi Anyagátvételi Osztály átvevő főtisztjeként, majd 1967-tól a HM Haditechnikai Intézet tudományos kutatójaként, 1983-től 1996-ig a Haditechnikai Intézet tudományos osztályvezetőjeként. 1996. szeptember 1-én szolgálati nyugállományba került a HM Haditechnikai Intézetben. Ezután egy évig volt a BM Ipari Baleseti Nemzeti Központ főelőadója, majd a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem egyetemi tanára egészen 70 éves koráig. 2011-től a ZMNE, majd az NKE professzor emeritusa.

Különböző pozíciókban már 1973 óta részt vett a felsőoktatásban. 1998 óta a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem egyetemi tanára volt. 2002-ben részt vett a Katonai Műszaki Doktori Iskola alapításában és 2003-2007 között  vezetőként irányította annak munkáját. 2004 és 2005 között a Vegyivédelmi Tanszék tanszékvezetője volt. Ezt követően a Vegyi- és Katasztrófavédelmi Intézet egyetemi tanáraként dolgozott. A Katasztrófavédelmi menedzser szak megindulásával kidolgozta annak szakalapozó tantárgyait és a Katasztrófavédelmi mérnöki MSc szak szakfelelőse volt. Több katasztrófavédelmi témájú PhD értekezés és diplomadolgozat megvalósulásában működött közre. A PhD témavezetése kapcsán 20 fokozatot szerzett hallgatója van.

Szakmai és tudományos munkáját a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar nekrológja részletesen ismerteti (https://hhk.uni-nke.hu/hirek/2021/06/18/nekrolog-halasz-laszlo-nya-ezredes-professzor-emeritus).

Emlékét kegyelettel megőrizzük!

A Katasztrófavédelmi Intézet vezetése.