Aradi vértanukra emlékezett a Katasztrófavédelmi Szakkollégium

2020. október 6-án az aradi vértanuk emléknapjára emlékezett meg a Katasztrófavédelmi Szakkollégium vezetősége és számos tagja a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campuson felállított emléktábáláinál.

Dr. Ambrusz József c. tű. ezredes, a szakkollégium vezetője tartott egy rövid történelmi áttekintést. Felelevenítette a szabadságharc eseményeit és a főbb szakaszait, valamint elmondta, hogy Aradon halt hősi halált a szabadságharc 12 tábornoka, Pesten pedig az első magyar felelős kormány miniszterelnöke, gróf Batthyány Lajos. Kifejtette továbbá azt is, hogy a magyar kormány 2001-ben nyilvánította nemzeti gyásznappá október 6-át.

A szakkollégium jelenlévő tagjai egy mécses elhelyezésével fejezték ki kegyeletüket az az életüket feláldozó hősök előtt.