A Katasztrófavédelmi Intézet hallgatóinak látogatása a METRANS budapesti terminálján

2019. október 2-án a felső küszöbértékű veszélyes anyagokkal foglalkozó üzemként működő METRANS Konténer Kft. telephelyén látogatáson vettek részt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézetének végzős iparbiztonsági szakirányon tanuló tűzoltó tisztjelölt hallgatói.

Az iparbiztonságtan 2 tantárgy keretében az üzemlátogatás során bemutatásra kerültek az üzemben alkalmazott technológiai folyamatok, a veszélyes anyagok tárolásának és kezelésének rendszere, a biztonsági dokumentációban foglaltak, a védelmi intézkedések végrehajtása, valamint az üzem biztonsági irányítási rendszerének működése a gyakorlatban.

A hallgatók korszerű és aktuális gyakorlati tapasztalatokra tehettek szert a veszélyes áru logisztikai eljárások és eszközök alkalmazása, illetve a kapcsolódó iparbiztonsági üzemeltetői feladatok végrehajtása területén.