Kegyeleti túrán a Katasztrófavédelmi Intézet hallgatói

Az I. világháborús olaszországi és szlovéniai hadszíntereinek magyar katonai emlékhelyek kegyeleti túráján vett részt a Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézet részéről 5 fő tisztjelölt hallgató a MH Ludovika Zászlóalj, a rendőr és pénzügyőr hallgatókkal, valamint a  Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium növendékeivel együtt szeptember 18. és 22.-e között.

A delegáció tagjai a látogatás során több katonai emlékhelyét látogattak meg, a közös kegyelet kifejezése mellett. Az együtt történő tiszteletadások, és koszorúzások mellett San Donà di Piave-ban a helyi városi elöljárók is fogadták a delegáció tagjait. A helyi nyugalmazott katonák megajándékozták a katasztrófavédelmi tisztjelölteket a helyi polgári védelem ékítményeivel és hivatalos folyóiratukkal. Az út sikeresen zárult, a programokat a tisztjelöltek és növendékek érdeklődéssel követték, azok egyaránt alkalmasak voltak első világháborús ismereteik gazdagítására és hazafias nevelésükre is.