Katasztrófavédelem szakos hallgatók az Országos Tudományos Diákköri Konferencián

Az Óbudai Egyetemen került megrendezésre 2019. április 16-18. között az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Had- és Rendészettudományi szekciója.

2019. április 16-18. között tartották Budapesten a harmincnegyedik Országos Tudományos Diákköri Konferencia Had- és Rendészettudományi Szekciójának rendezvényét. A programot az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kara szervezte és a rendezvényen összesen mintegy 164 hallgató mérte össze tudását, köztük a Katasztrófavédelmi Intézet hallgatói is.

A három napos konferenciát 2019. április 16-án ünnepélyes keretek között, dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter nyitotta meg. A konferenciát megelőzően a beérkezett pályázatokat egy függetlenül zsűri bírálta és értékelte. Ezt követően 2019. április 16-17-én az elmúlt két évben, az intézményi tudományos diákköri konferenciákon jól szerepelt alap- és mesterképzésben résztvevő hallgatók adták elő kutatási eredményeiket. A hallgatók a Katasztrófavédelmi Intézet tevékenységéhez tartozóan összesen 32 dolgozatot mutattak be az iparbiztonság, polgári védelem, valamint a tűzvédelem és mentésirányítás tagozatok ülésein. Az Intézet egy-egy hallgatójának pályamunkáját az Általános rendészet tagozatba, egy hallgatójának munkáját a Nemzetbiztonság tagozatba, valamint az Állam-és Jogtudományi szekció Európai jog tagozatába sorolták be.

Az egész napot betöltő program során a hallgatók szóban ismertették írásbeli pályaműveiket, számot adva ezzel a tananyagon felüli szakmai és tudományos ismereteikről és előadói képességeikről. Az előadások után a résztvevőknek számos szabadidős rendezvény, bemutató és program kínált színvonalas kikapcsolódási lehetőséget.

A megmérettetést követően az ünnepélyes eredményhirdetést 2018. április 18-án az Óbudai Egyetem Tavaszmező utcai Campusán tartották.

A legsikeresebben teljesítők számára Mihócza Zoltán altábornagy a Magyar Honvédség Parancsnokságának törzsfőnöke, Prof. Dr. Padányi József mk. dandártábornok, az Országos Tudományos Diákköri Tanács Had- és Rendészettudományi Szakmai Bizottságának elnöke, Prof. Dr. Gáti József az Óbudai Egyetem rektorhelyettese és Prof. Dr. Szendrő Péter az Országos Tudományos Diákköri Tanács elnöke adta át a dobogós helyezésekért járó díjakat.

Iparbiztonság tagozatban első helyezést ért el Kiss Viktória Ivett (témavezetője: Dr. habil. Kátai-Urbán Lajos tű. ezredes és Horváth Hermina tű. őrnagy), a második helyezett Kempelen Domokos lett (Dr. habil. Dobor József tű. alezredes) harmadik helyen pedig Somogyi Gábor tű. őrnagy (témavezetője: Dr. habil. Kátai-Urbán Lajos tű. ezredes) végzett.

Polgári védelem tagozatban Hanzéros Krisztián tű. főtörzsőrmester (témavezetője: Dr. Teknős László tű. százados) bizonyult a legjobbnak, a második helyre Pásztor Petra tű. hadnagy (témavezetője: Dr. Teknős László tű. százados) futott be, a harmadik legjobbként pedig Nemes Dávid Róbert (témavezetője: Dr. habil. Restás Ágoston ny. mk. tű. alezredes) végzett.

Tűzvédelem és mentésirányítás tagozatban az első helyen Peller András (témavezetője: Dr. habil. Restás Ágoston ny. mk. tű. alezredes) végzett, míg a második hely Bányai Tamás tű. zászlós (témavezetője: Dr. habil. Pántya Péter tű. alezredes) illette, a harmadik helyen pedig Rumán Tamás (témavezetője: Dr. habil. Restás Ágoston ny. mk. tű. alezredes) végzett.

Nemzetbiztonság tagozatban Bohács Ferenc (témavezetője: Dr. Bonnyai Tünde tű. őrnagy, Dr. Kaiser Ferenc) harmadik helyezést ért el.

A katasztrófavédelem szakos hallgatók tagozataiban, kiemelkedő pályamunkáik elismerésére a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója, Dr. Góra Zoltán tű. vezérőrnagy különdíjait Dr. Gubicza József tű. ezredes, oktatásigazgatási és kiképzési főosztályvezető adta át, Kiss Viktória Ivett, Hanzéros Krisztián tű. főtörzsőrmester, valamint Peller András részére.

Tűzvédelem és mentésirányítás tagozatban a Belügyi Tudományos Tanács különdíját Prof. Dr. Ruzsonyi Péter bv dandártábornok, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar dékánja adta át Bányai Tamás tű. zászlósnak.

A BM HEROS Zrt. által felajánlott különdíjakat dr. Lakatos Bence Roland tű. hadnagy, Viszked Georgina és Kovács Brigitta hallgatók vehették át Prof. Dr. Rajnai Zoltán, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának dékánjától. A Kar dékáni különdíját Tumó Fanni hallgató nyerte el.

Európai jogi tagozatban Hlavács Boglárka pályamunkája a Külgazdasági és Külügyminisztérium különdíját nyerte el.

A következő, 2021 tavaszán megrendezésre kerülő XXXV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia szervezésének jogát a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kara kapta.

Szöveg: NKE KVI

Fotó: Szilágyi Dénes NKE, NKE KVI