ELSEDIMA - nemzetközi tudományos konferencia 2018

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Katasztrófavédelmi Intézetének munkatársai immár harmadik alkalommal vehettek részt a Babes-Bolyai Tudományegyetem szervezésében Kolozsváron kétévente megrendezésre kerülő, ELSEDIMA (Environmental Legislation, Safety Engineering and Disaster Management) nemzetközi tudományos konferencián.

Az idén 12. alkalommal megrendezésre került magas színvonalú konferenciát széles nemzetközi érdeklődés övezte, amelyre kutatók, előadók és hallgatók érkeztek a világ számos országából. A Katasztrófavédelmi Intézet képviseletében Dr. habil. Restás Ágoston ny. tű. alezredes, egyetemi docens, a KVI Tűzvédelmi és Mentésirányítási Tanszék tanszékvezetője a drónok veszélyhelyzet időszakában történő alkalmazási lehetőségeit, módszereit mutatta be. Tanszékvezető a műszaki tartalom ismertetése mellett előadásában kitért a jogszabályi környezetre, az engedélyezésekre, az adatvédelmi aspektusokra is.

A konferencia poszter szekciójában Dr. habil. Vass Gyula tű. ezredes, egyetemi docens, intézetigazgatóval és Dr. habil. Kátai-Urbán Lajos tű. ezredes, egyetemi docens, megbízott igazgató-helyettessel közös munkájaként Érces Gergő tű. őrnagy, egyetemi tanársegéd a Katasztrófavédelem kockázat elemzések hazai módszereit mutatta be publikációjában. Rácz Sándor tű. őrnagy, egyetemi tanársegéd és Dr. Finta Viktória közös munkájaként mutatta be a hivatásos katasztrófavédelmi szervezet beavatkozó tűzoltó egységeit érintő egyes radiológiai kérdéseit.

A konferencia további előadói a környezetvédelemben, biztonsággal foglalkozó mérnöki tevékenységekben és a katasztrófavédelem témakörében értékes, napjaink aktuális tudományos problémáival foglalkozó kutatásokról számoltak be.