Sok érdeklődő volt a családi napon, az Orczy-kertben

Több ezer érdeklődő vett részt a hétvégén az újjászületett Orczy-parkban rendezett családi napon. A szervezők számos kulturális programmal és kikapcsolódási lehetőséggel várták a kerület és a főváros lakóit.

A napokban adták át ünnepélyes keretek között a Ludovika Campust és a megújuló Orczy-kertet. Belső-Budapest legnagyobb, immáron 26 hektárnyi közparkja a többi között bővülő játszótérrel, megújuló csónakázótóval, tóparti kávéházzal, szabadtéri sporteszközökkel, futó- és sportpályákkal, mosdókkal és ivó kutakkal gazdagodott, amelyeket a hétvégén a lakosok is kipróbálhattak. A kellemes időjárás különösen kedvezett az olyan programoknak is, mint például a gyermekkoncertek, vásári játékok, kézműves foglalkozások, ugrálóvárak, színpadi bemutatók, kvíz- és nyereményjátékok, valamint az interaktív sportbemutatók és vetélkedők. Emellett a résztvevők megtekinthették a Ludovika Egyetemi Campus új épületeit is és bemutatkoztak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hivatásrendjei is. A Katasztrófavédelmi Intézet hallgatói és munkatársai például magasból mentési gyakorlatot mutattak be, de volt rendészeti kutyás bemutató, katonai testnevelés, továbbá tonfa bemutató is. Különösen népszerűek voltak az új sportpark szolgáltatásai, így a különböző torna- és fitneszeszközök, az időmérésre is alkalmas rekortán burkolatú futópálya, vagy a görhokipálya.

Az ingyenes családi nap Maróti Viki és a Nova Kultúr Zenekar koncertjével és különleges szabadtéri fényjátékkal zárult.

Szöveg: Szöőr Ádám

Fotós: Szilágyi Dénes